United Cowboys opent seizoen met overzichtsdriedaagse in Natlab

Het Natlab in Eindhoven stond vroeger over de hele wereld bekend als de plek waar de Philipsuitvindingen en vernieuwingen vandaan kwamen. Nu bereikt het gebouw opnieuw internationale faam als podium voor de halfjaarlijkse vlootschouw van het bewegings- en performancetheater United Cowboys, UC. Van 17 tot en met 19 september 2026 is het weer zover, een tweede aflevering van WHAT U.C. IS WHAT YOU GET.

Het programma biedt drie avonden met drie verschillende programma’s. Op donderdag een greep uit het rijke archief van de Cowboys met onder andere de veelgeroemde Glass Performance. Wie die eerder gemist heeft, krijgt nu een nieuwe kans. Maar ook wie deze subtiele, adembenemende balanceeract al kent, zal die graag opnieuw zien er ervaren.

Beeld van de tweede editie What U.C. Is What You Get met Anne Sofie Ostergaard.

Een wit doek

Vrijdag en zaterdag overrompelt jong talent uit de regio afgewisseld met internationale gasten uit België, Scandinavië, Frankrijk en Portugal het publiek met nieuwste ideeën, acts en acties. Video, performance, dans, muziek, live art, beeldende kunst, een scala aan artistieke uitingsvormen wordt gepresenteerd. Alles met elkaar verbonden door de kenmerkende en zorgvuldig uitgewerkte visie van de United Cowboys. Een wit doek is het uitgangspunt voor elk optreden, schrijven Pauline Roelants en Maarten van der Put, de oermoeder en vader van de Cowboys, in hun uitnodiging. Maar vanuit dat witte vlak ontwikkelen zich steeds andere en wisselende vormen.

Beeld van de tweede editie What U.C. Is What You Get met Annabel Koele.

Aan de wanden van het Natlab hangen, zoals ook bij de eerdere aflevering van WHAT U.C. de doorleefde fotoportretten van Maarten van der Put en David Galjaard. (ch)

United Cowboys, WHAT U.C. IS WHAT YOU GET, van 17 tot en met 19 september 2026 steeds om 20.30 uur in het Natlab in Eindhoven.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *