Jarenlang sloeg het rondreizend theaterfestival de Parade zijn tenten op in Eindhoven, maar zoals het er nu naar uitziet deze zomer niet. De organisatie is er niet in geslaagd om de financiering rond te krijgen. Het festival gaat wel naar respectievelijk Rotterdam, Den Haag, Amsterdam en Utrecht.

De organisatie had ook dit jaar graag Eindhoven aangedaan, laat woordvoerder Nadine van Pinxteren weten. “Inhoudelijk zijn er meer dan genoeg aanknopingspunten om met de Parade naar Eindhoven te komen. We hebben fijn samengewerkt met bijvoorbeeld de Design Academy, Sint Lucas, het Parktheater en de grote hoeveelheid Eindhovense artiesten die we de afgelopen jaren een plek konden geven in de programmering in Eindhoven en andere paradesteden. Ook het publiek wist ons steeds beter te vinden. We kregen helaas de financiering telkens niet rond, waardoor de verliezen te veel opliepen. We onderzoeken nu of we meer financiering kunnen vinden om de Parade Eindhoven alsnog te kunnen toevoegen aan onze tournee.”


Rondreizend theaterfestival de Parade beleeft dit jaar zijn vijfendertigste editie. Op het programma staan optredens van onder andere Sanne Vogel, Hadewych Minis, Gershwin Bonevacia, Wart Kamps, Niek Barendsen, Penney de Jager, Hokjesdenker, Abdel Daoudi en Amos Ben-Tal. Het programma is zoals altijd zeer gevarieerd met theater, allerlei soorten muziek, cabaret en acts. Opvallend is na zestien jaar de terugkeer van Sanne Vogel. Samen met Patsy Kroonenberg maakt zij de voorstelling ‘Vergane Glorie’, een met zelfspot doordrenkte tragikomedie over verval. Veel voorstellingen zijn speciaal voor de Parade geschreven. (en)
Het festival start in Rotterdam (20 tot en met 29 juni). Daarna in Den Haag (4 tot en met 20 juli), Amsterdam (25 juli tot en met 10 augustus) en Utrecht (15 tot en met 31 augustus).

Meer over de Parade op Brabant Cultureel
