Ruim honderdvijftig foto’s van dertien vrouwelijke Magnum-fotografen uit negen landen zijn tot en met 23 maart 2025 te zien op de expositie ‘Close Enough’ in Museum Helmond. Ieder project is het resultaat van een langdurige samenwerking of onderzoek, wat zeer krachtige, indringende en originele werken oplevert.
De titel van de expositie is ontleend aan de uitspraak van Robert Capa, een van de medeoprichters van het toonaangevende fotografencollectief Magnum: ‘If your pictures aren’t good enough, you aren’t close enough.’ Voor een echt goede foto moet je dichtbij je onderwerp staan. Zoals het leven van jonge islamitische meisjes in Turkije, mannen die vrouwen nafluiten op straat, bezoekers van sekswerkers, bewoners van afgelegen gebieden in Rusland of de wereld van Trap en Drill muziek.

We zien werk van Olivia Arthur, Myriam Boulos, Sabiha Çimen, Bieke Depoorter, Cristina de Middel, Carolyn Drake, Cristina García Rodero, Nanna Heitmann, Susan Meiselas, Hannah Price, Lua Ribeira, Alessandra Sanguinetti, and Newsha Tavakolian. Deze tentoonstelling was eerder te zien in ICP New York, Hangar Brussel en Kunstfoyer München en is gecureerd door Charlotte Cotton ter ere van het vijfenzeventigjarige bestaan van Magnum in 2022.
Extra werk van Newsha Tavakolien
Speciaal voor de tentoonstelling in Museum Helmond is één extra werk van Newsha Tavakolian toegevoegd aan de tentoonstelling. Tavakolian maakte de installatie ‘Look’ in 2012 toen zij van het Iraanse regime niet meer op straat mocht werken. Elke dag om 20.00 uur positioneerde ze haar camera op een statief in haar slaapkamer en legde ze haar buren vast.
De tentoonstelling gaat gepaard met ’n uitgebreid activiteitenprogramma.
Gelijktijdig met ‘Close Enough’ is in Museum Helmond ‘People’s Lives’ te zien. Een tentoonstelling die mede werd samengesteld door leerlingen van het vmbo uit de bestaande collectie van het museum. Dit is een initiatief van het provinciale project Club Zien waarin Noord-Brabantse musea samenwerken met scholen om de leerlingen kennis te laten maken met kunst, erfgoed, design en geschiedenis. De werken zijn voorzien van eigen commentaar. (avda)
Foto voorpagina: Tijdens opening expositie Close Enough > Dave van Hout
www.museumhelmond.nl/tentoonstellingen/close-enough/
Meer over fotografie op Brabant Cultureel